آبگرمکن خورشیدی هوشمند

شیدی

معرفی آبگرمکن خورشیدی هوشمند

آبگرمکن خورشیدی هوشمند، نوعی از آبگرمکن های خورشیدی می باشد که  با استفاده از لوله های خلا موجود بر آن انرژی خورشید را دریافت کرده و به کمک آن آب موجود در مخزن را به دمای مطلوب می رساند. این آبگرمکن ها به دلیل دارا بودن سنسور دما و سطح ( نمایش دمای آب داخل مخزن ومقدار آن)، شیر برقی (آبگیری اتوماتیک آب سرد) و پنل مرکزی جهت مدیریت کامل سیستم به آبگرمکن های خورشیدی هوشمند معروف شده اند. آبگرمکن خورشیدی هوشمند دارای سیستم پشتیبان است که در روزهای ابری و مواقعی که با فقدان نور خورشید مواجه باشید به کمک شما می آید و آب گرم مصرفی مورد نیاز را تامین خواهد نمود. در ادامه به نقد و بررسی آبگرمکن خورشیدی هوشمند می پردازیم.

آبگرمکن خورشیدی هوشمند در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

آبگرمکن های خورشیدی هوشمند در ظرفیت های ۱۵۰ لیتر تا ۳۰۰ لیتر موجود می باشند و جهت استفاده در ویلاها، محیط های مسکونی، مراکز تجاری و اداری مناسب می باشند. که با توجه به ظرفیت های  مخزن موجود می توان متناسب با تعداد افراد استفاده کننده و میزان آب گرم مصرفی مورد نیاز مناسب ترین ظرفیت را انتخاب نمود.

گفتنی است که آبگرمکن های خورشیدی هوشمند تقریبا در تمام  نقاط کشور  می توان استفاده کرد به دلیل این که کشور ایران در منطقه ای از جهان قرار گرفته که تقریبا در تمام طول سال از انرژی خورشید بهره می برد.

جنس بدنه و ویژگی های ظاهری

باید آبگرمکن خورشیدی را حدالامکان در نورگیرترین نقطه ی بام نصب کرد. برای نصب و راه اندازی آبگرمکن خورشیدی هوشمند بهتر است از افراد متخصص در این امر بهره ببرید.

مخزن به کار برده شده در این آبگرمکن از جنس استیل می باشد که با عایق  پلی یورتان ایزوله شده است به گونه ای که می تواند آب گرم تولید شده را به مدت ۷۲ ساعت در دمای خود ثابت نگه دارد. همچنین خاصیت موجود در لوله های شیشه ای و جنس third target Pyrex به گونه ای است که در فصل زمستان بدون نیاز به

ضدیخ به فعالیت خود ادامه دهد و مانع از یخ زدن لوله های شیشه ای می شود که این خاصیت باعث افزایش راندمان دستگاه شده و به طور مداوم آب گرم را تامین خواهد کرد. با توجه به ظرفیت مخزن آبگرمکن ها، تعداد شیشه های خلا آبگرمکن متغیر است. به طور مثال آبگرمکن خورشیدی هوشمند ۱۵۰ لیتری دارای ۲۳ شیشه خلا می باشد.

نحوه ی عملکرد آبگرمکن خورشیدی هوشمند

نحوه ی تولید آب گرم در آبگرمکن خورشیدی هوشمند  به گونه ای است که با داخل شدن  آب سرد درون وکیوم تیوب  که از جنس شیشه می باشد و با تابش نور خورشید آب سرد وارد شده را گرم می کنند و سپس بر اساس خاصیت دمایی و جابجایی سیال گرم و سرد، آب گرم وارد مخزن عایق شده  می شود و بدین ترتیب آب گرم مورد نیاز مصرف کننده تامین می شود و دوباره این چرخه تکرار می گردد.

نحوه ی عملکرد آبگرمکن خورشیدی