آبگرمکن دیواری

امروزه با توجه به کوچکتر شدن منازل مسکونی و هم چنین مکان های تجاری طبیعتا مصرف کنندگان نسبت به استفاده از لوازمی که جای کمتری را اشغال می کنند تمایل بیشتری دارند. و ار آنجا که منازل مسکونی و مکان های تجاری از متراژ کمی برخوردارند استفاده از دستگاه هایی مانند آبگرمکن های ایستاده مناسب نبوده و به جهت جلوگیری از اشغال فضای مفید از آبگرمکن های دیواری بهره می برند. آبگرمکن های دیواری به علت اشغال فضای کم و نداشتن مخزن در برخی مدل ها و هم چنین مصرف انرژی کم جایگزین بهتری برای آبگرمکن های ایستاده مخزن دار می باشند.

نکات مهم در نصب آبگرمکن دیواری

نصب آبگرمکن دیواری

آبگرمکن می بایست در ارتفاع مشخصی نصب گردد زیرا نصب آن در ارتفاع خیلی بالا موجب عدم دید پیلوت می گردد.

هنگام نصب آبگرمکن گازی دیواری می بایست از دودکش با قطر مناسب استفاده شود.

آبگرمکن می بایست با فاصله از پریز های برق نصب گردد.

در مکان نصب آبگرمکن می بایست لوله های آب گرم و آب سرد وجود داشته باشد.

جهت نصب دودکش آبگرمکن گازی دیواری نصب کلاهک H ضروری است.

از نصب آبگرمکن در فضای بالای اجاق گاز، داخل حمام و یا زیر زمین خودداری گردد.

در محل نصب آبگرمکن گازی دیواری می بایست انشعاب دوم گاز وجود داشته باشد.

نحوه ی عملکرد آبگرمکن های دیواری

آبگرمکن گازی:

نحوه ی عملکرد آبگرمکن گازی دیواری به این گونه است که با ورود گاز به آبگرمکن و ترکیب آن با اکسیژن هوا، الکترود جرقه زن شعله ور شده و آبگرمکن روشن می گردد. حرارتی که در آبگرمکن ایجاد شده است موجب گرم شدن لوله های مبدل گرمایشی می شود. در این بین آب سردی که وارد لوله ها می شود گرم می گردد. در نتیجه گاز هایی که از طریق احتراق ایجاد می شوند به وسیله ی دودکش به بیرون از ساختمان هدایت می شوند.

آبگرمکن برقی:

آبگرمکن های برقی دیواری به وسیله ی المنت عمل گرم نمودن آب را انجام می دهند. این نوع آبگرمکن ها دارای دو لوله ی ورودی و خروجی آب گرم و سرد هستند. آب سرد ابتدا از طریق وروردی وارد آبگرمکن شده و سپس با روشن شدن دستگاه المنت ها شروع به گرم کردن آب می نمایند. آب گرم پس از رسیدن به دمای مورد نظر قابلیت خارج شدن از لوله ی خروجی دستگاه را دارد. مکانیزم عملکردی آبگرمکن برقی مانند آبگرمکن های گازی بوده و فقط به جای شعله با بکارگیری المنت های حرارتی قادر به گرم نمودن آب می باشد.

خرید آبگرمکن مناسب

یکی از نگرانیهای مشتریان هنگام خرید آبگرمکن های دیواری آگاهی از میزان تولید آب گرم این دستگاه ها می باشد. آبگرمکن های دیواری در صورتی می توانند ایده آل باشند که اگر چندین نفر پشت سر هم از آب گرم استفاده نمایند، آب را سرد نکند. به جهت اینکه مصرف کننده به طور دائم آب گرم در اختیار داشته باشد بهتر است آبگرمکنی را خریداری نمایید که از ظرفیت حرارتی بالایی برخوردار باشد. موضوع دیگری که در خرید آبگرمکن می بایست مورد توجه قرار گیرد فشار آب می باشد. اگر با مسئله ی فشار کم آب مواجه هستید بهتر است آبگرمکنی خریداری نمایید که با فشار کم آب نیز قادر به کار کردن باشد.