المنت های ریکو ایتالیایی برمو

معرفی المنت

المنت به یک رشته سیم نیمه هادی گفته می شود که دارای مقاومت بوده و شامل خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکریکی می باشد. به عنوان مثال اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکا المنت صورت گیرد (اتصال کوتاه) سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب می گردد. این در حالی است که المنت ها فاقد این ضعف هستند و قادرند جریان های بسیار زیادی را تحمل نمایند. به عبارت ساده تر می توان گفت المنت برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی استفاده می گردد.

انواع المنت حرارتی

المنت میله ای: یکی از پر کاربرد ترین نوع المنت، المنت میله ای می باشد. این نوع المنت ها معمولا از روکش لوله ای که از جنس استیل است ساخته می شوند. در برخی موارد این نوع المنت ها از جنس مس و آلومینیوم ساخته می شوند. در قسمت داخلی این لوله از سیم کروم نیکل مقاومتی فنر نیکل استفاده شده است که توسط خاک اسید منیزیم کاملا عایق شده و هیچ گونه اتصال الکتریکی به قسمت بدنه و لوله روکش نمی دهد و توسط ۲ عدد پیچ به سر و انتهای فنر بسته می شود که به آن نقطه ی سرد گفته می شود. علت نام گذاری نقطه ی سرد بر روی این پیچ ها عدم گرم و داغ شدن آنها می باشد.

المنت میله ای

المنت فین دار: بسیاری از پروسه های صنعتی جهت عمل آوری و تغییرات شیمیایی به حرارت احتیاج دارند. برای افزایش درجه ی حرارت گازها، پیش گرم کن ها در خطوط تولید، المنت های فین دار (پره دار) سرعت انتقال حرارت را تسریع می نماید. از موارد استفاده از المنت فین دار خشک کردن و حرارت دهی (آبکاری) را می توان نام برد. به عنوان مثال جهت ساخت بخاری های صنعتی و کارگاهی و هم چنین پکیج های تهویه مطبوع، المنت فین دار استفاده می گردد.

المنت فین دار

المنت فلنج دار: المنت فلنج دار از معروف ترین نوع المنت های حرارتی می باشد. این نوع المنت یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین المنت های حرارتی بوده که از جمله با اهمیت ترین وسله ها در صنعت گرمایشی به شمار می رود. المنت ها دارای ظرفیت های مختلفی کی باشند که با در نظر گیری نیاز مصرفی می بایست ظرفیت مناسب انتخاب شود.

المنت فلنج دار

المنت های حرارتی برمو

شرکت ریکو ایتالیایی از بزرگترین تولید کننده های المنت در سطح جهان می باشد. المنت های تولیدی این شرکت به علت دارا بودن از کیفیت بالا و هم چنین بهره وری انرژی بسیار زیاد موفق به کسب استاندارد های اروپایی و جهانی گردیده اند. گروه صنعتی برمو جهت تولید انواع پکیج های برقی، آبگرمکن های برقی (ایستاده و دیواری) و هیتر های برقی از المنت های ریکو ایتالیایی بهره گرفته است. از ویژگی های مهم المنت های ریکو ایتالیا می توان به ایمنی بالای آنها، مقاومت بالا در مقابل رسوب گیری و طول عمر بسیار بالا اشاره نمود. اکثر المنت هایی که به صورت مستغرق در آب قرار می گیرند می بایست حتما زمانی که به جریان برق متصل می شوند عمل آب دستگاه به طور کامل انجام شده باشد. در غیر اینصورت به علت تحمل بار الکتریکی زیاد موجب ذوب شدن المنت شده و ممکن است دستگاه دچار صدمات جدی شود. شایان ذکر است که در هنگام ساخت پکیج های برقی از المنت هایی با ظرفیت بالا بهره گرفته شده است. جهت جلوگیری از آسیب های جدی به مصرف کنندگان، متخصصان و مهندسان این واحد صنعتی از سیم هوشمندی استفاده کرده اند که در صورت پایین بودن فشار آب اجازه ی روشن شدن به المنت را نخواهد داد.