به روزترین لیست قیمت پکیج شوفاژ

پکیج و انواع آن

به طور کلی پکیج دیواری و زمینی وسیله ای  است که به جای موتورخانه مرکزی قادر به تأمین همزمان آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ برای هریک از واحدهای آپارتمان (یا ویلاها) بوده و به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا زمینی نصب می گردد و علاوه بر بازدهی انرژی بالاتر و مصرف سوخت کمتر (نسبت به موتور خانه مرکزی) باعث حذف لوله کشی های گسترده در ساختمان و نیز مستقل شدن هر یک از واحدها از نظر گرمایش و تأمین آب گرم مصرفی می گردد.
پكيج های گرمایشی از نظر نحوه قرار گرفتن و نصب به دو نوع پکیج دیواری و پکیج زمینی تقسیم می شوند.

پکیج های گرمایشی از نظر نوع سوخت مصرفی به چهار نوع تقسیم می شوند:
• پکیج گازسوز (دیواری و زمینی بدون صدا )
• پکیج گازوئیل سوز (زمینی با قابلیت نصب در موتورخانه یا انباری خارج از واحد مسکونی )
• پکیج دوگانه سوز (زمینی با قابلیت نصب در موتور خانه یا انباری خارج از واحد مسکونی )
• پکيج برقی (دیواری و زمینی بدون صدا )
پکيج های شوفاژ گازوئیل سوز و دوگانه سوز که از نوع پکیج های گرمایشی زمینی می باشند عمدتاً در ویلاها و ساختمانهای یک طبقه مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت قیمت انواع پکیج

پکیج ها با توجه به تنوع محصول، طبیعتا تفاوت قیمت نیز دارند. برای مثال پکیج های گازی با توجه به دیواری و زمینی بودن قیمت مختلفی دارد. انواع مختلف پکیج دارای مکانیزم عملکردی یکسانی می باشند و فقط در سوخت مصرفی و میزان ساپورت محیط تفاوت دارند. هر شرکت برای انواع پکیج لیست قیمت تهیه می کند تا مصرف کننده بتواند با مقایسه قیمت و کارایی مناسب ترین گزینه را انتخاب نماید. در مقایسه کلی می توان گفت پکیج های برقی به دلیل انحصاری بودن تولید و تنوع کم محصول دارای قیمت بیشتری نسبت به پکیج های گازی می باشند. پکیج های دیواری برای استفاده در مکان هایی با متراژ کم و واحد های ساختمانی مستقل مناسب می باشد و پکیج های زمینی برای ساختمان های بزرگتر با مساحت حدود ۳۰۰ متر کاربرد دارند.

قطعات موثر در قیمت تمام شده ی پکیج

از قطعات مهم  و تاثیر گذار در لیست قیمت پکیج  می توان به پمپ اشاره کرد که نقش به سزایی در عملکرد مناسب پکیج دارد. پمپ های مورد استفاده در انواع پکیج دارای تفاوت قیمت بالایی می باشد برای مثال پمپ گراندفوس نسبت به سایر پمپ های موجود در بازار دارای قیمت بیشتری می باشد. ییکی دیگر از قطعات مهم در انواع پکیج مبدل حرارتی می باشد که تاثیر به سزایی در عملکرد و راندمان پکیج خواهد داشت. همچنین تکنولوژی پکیج می تواند در قیمت پکیج تعیین کننده باشد. پکیج حرارتی دارای مدل های تک مبدل، دو مبدل می باشند. پکیج های تک مبدل فقط برای استفاده در جهت گرمایش آب مصرفی کارایی دارد و قیمت نسبتا کمتری دارد. پکیج دو مبدل قابلیت تامین همزمان آبگرم مصرفی و گرمایش محیط را دارد. و قیمت بالاتری نسبت به نمونه های تک مبدل دارد.