جت هیتر

جت هیتر چیست؟

در تعریف از این سیستم گرمایشی می توان گفت که دستگاهی است که گرمایش مورد نیاز محیط هایی مانند گلخانه، مرغداری، سالن های پرورش قارچ و … را تامین می نماید. جت هیتر از طریق تولید هوای گرم دمای محیط را افزایش داده تا دمای مورد نیاز محیط را مهیا کند. با توجه به موارد استفاده از جت هیترها، نوع طراحی و تولید این دستگاه ها متفاوت است. این سیستم های گرمایشی با بکارگیری آخرین تکنولوژی ساخت هیتر و بهره گیری از مدل های هلندی طراحی و تولید شده است. در ادامه به بررسی انواع جت هیتر می پردازیم.

انواع جت هیتر

جت هیترها به لحاظ نوع سوخت به ۳ نوع گازی، گازوئیلی، و برقی تقسیم بندی می شوند. در این مقاله سعی داریم به تفاوت جت هیتربرقی و جت هیترگازی نیز بپردازیم.

جت هیتر برقی چیست؟

جت هیتر

جت هیتربرقی نوعی بخاری صنعتی بوده که هدف از بکارگیری آن تبدیل انرژی از یک منبع سوختی به انرژی گرمایی می باشد. جت هیترهای برقی معمولا به صورت تمام برقی و المنت دار طراحی و تولید می گردند که فاقد مشکلاتی چون ایجاد آلایندگی زیست محیطی و مصرف سوخت بوده که دمای مورد نیاز را تولید کرده و موجب برطرف شدن نیاز محیط میشود. اغلب این پرسش برای

دامداران و صاحبان مرغداری بوجود می آید که آیا جت هیتربرقی جهت استفاده در مرغداری و دامداری مناسب است یا جت هیترگازی؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که در بسیاری از موارد در رابطه با استفاده از جت هیترهای گازسوز در مرغداری ها شاهد انتشار و افزایش آلایندگی و در نهایت تولید مونوکسید کربن هستیم که این مورد موجب ایجاد مسمومیت در دام و طیور و حتی انسان خواهد شد. بنابراین جت هیتربرقی را می توان در محیط هایی که سوخت های فسیلی وجود ندارد استفاده نمود.

جت هیتر گازی چیست؟

جت هیتر های گازی با هدف چشمگیر مصرف برق روانه بازار شدند. این سیستم گرمایشی به دو نوع دودکش دار و بدون دودکش تقسیم بندی می شود. گرما در جت هیتر های گازی از شعله ی مستقیم دریافت شده و گرمایش محیط را تا ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتی گراد افزایش می دهد. جت هیتر گازی با توجه به سوخت مصرفی،  موتور دستگاه را به حرارت مورد نیاز می رساند و سپس به وسیله ی فن دمنده گرما را به محیط انتقال می دهد.

گرما در این نوع جت هیتر ها به طور مستقیم از شعله ی موجود دریافت شده و موجب افزایش دما می شود.