عوامل موثر در قیمت پکیج برقی

معرفی پکیج برقی

پکیج برقی دستگاهی است که با تبدیل کردن انرژی الکتریکی به گرما موجب گرمایش آب مصرفی و محیط می شود. این دستگاه بهترین گزینه برای استفاده در مناطقی می باشد که به انرژی هایی همچون گاز و گازوئیل دسترسی ندارند. البته ناگفته نماند که، در مناطقی که به گاز دسترسی ندارند مصرف کنندگان از تعرفه های تخفیفی برق برخوردار هستند و به راحتی می توانند این دستگاه را جایگزین دیگر سیستم ها کنند. پکیج های برقی از لحاظ نصب به دو نوع زمینی و دیواری تقسیم می شوند که نوع دیواری برای استفاده در منازل مسکونی با مساحت کم و پکیج های زمینی برای استفاده در مکان هایی با مساحت بالا مناسب می باشند. همچنین پکیج ها از نظر نوع گرمایش به دو دسته ی تک مبدل و دو مبدل تفسیم می شوند. دستگاه های تک مبدل توانایی گرمایش آب مصرفی را دارا می باشند و پکیج برقی دومبدل قابلیت گرمایش همزمان آب مصرفی و محیط را دارند.

مزایای پکیج برقی

پکیج های برقی برمو با توجه به حجم و اندازه مناسب جهت نصب در فضاهای کوچک و از پیش برنامه ریزی نشده به علت عدم نیاز به دودکش و لوله کشی سوخت بسیار مناسب است. بی صدا بودن پکیج نیز موجب شده بتوان آن را در داخل محیط منزل به راحتی و آسوده خاطر نصب نمود. عایق حرارتی بسیار مناسب این نوع پکیج های برقی به گونه ای می باشد که در زمان اوج دمای مخزن، خروجی دما از بدنه پکیج حداقل می باشد و دمای بدنه پکیج با دمای محیط یکسان است. مهندسی سیستم پکیج های برقی به گونه ای صورت گرفته است که حداکثر انرژی تولیدی از دستگاه برای گرمایش آب مصرفی و گرمایش محیطی صرف شود و هدر رفت دما حداقل باشد.

معایب پکیج برقی:

نصاب و سرویس کار کمتر

عدم وجود تنوع مدل های گوناگون

قدرت گرمایش کمتر نسبت به نمونه گازی

مصرف بالای برق

احتمال وجود برق گرفتگی

عوامل موثر در قیمت پکیج

پکیج های برقی با توجه به نوع مدل و دارابودن امکانات اضافی، دارای قیمت های مختلفی هستند. پکیج دیواری برقی دارای ظرفیت های مختلفی می باشند که برای مساحت های گوناگونی کاربرد دارد. به صورت کلی می توان گفت که نوع قطعات مصرفی، بیشترین تاثیر را در قیمت تمام شده ی پکیج برقی دارند. به طور مثال یکی از قطعات مصرفی در پکیج برقی المنت حرارتی می باشد. المنت حرارتی دارای انواع گوناگونی می باشد که دارای قیمت های مختلفی هستند.قیمت المنت ریکو ایتالیایی معادل با ۵ المنت حرارتی معمولی می باشد.