مقایسه ی پکیج برقی ایرانی و خارجی

چالشی که هنگام خرید هر نوع کالایی در ذهن خریداران ایجاد می شود مربوط به این موضوع است نسبت به خرید کالای ایرانی اقدام نمایند یا کالای خارجی.
پکیج های برقی نیز از این امر مستثنا نبوده و در همه حال ذهن مصرف کنندگان را با این مسئله درگیر می نماید که پکیج ایرانی بهتر است یا پکیج خارجی. بهتر است بدانید مدت زمانی است که شرکت های ایرانی با بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا و راه کار های نوین به جهت افزایش کیفیت محصولات خود تلاش می نمایند و سعی بر این دارند محصولات خود را با کیفیت بیشتری روانه بازار مصرف نمایند و در این راه، رقابتی سخت مابین برند های داخلی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه ی بین پکیج ایرانی و پکیج خارجی بپرداریم.

علت تفاوت قیمت پکیج برقی خارجی و پکیج برقی ایرانی

مبدل: یکی از شاخصه هایی که در قیمت پکیج ها تاثیرگذار است مبدل می باشد. در پکیج های ایرانی قیمت تمام شده ی مبدل ها چیزی حدود۴۵۰٫۰۰۰ تومان می باشد. این در حالی ست که در نمونه های خارجی اگر واحد آن را تبدیل به تومان کنیم چیزی حدود ۱ میلیون تومان می باشد.
پمپ: اگر بخواهیم نمونه ی ایرانی پمپ ها را از لحاظ قیمت بر آوردکنیم چیزی حدود ۲۵۰٫۰۰۰ تومان تمام می شود. در حالی که در مدل های خارجی حتی اگر تعرفه های خارجی از آن کسر گردد چیزی حدود ۸۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد. که ارزش و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های ایران دارد.
تفاوت قیمت هایی که در بالا ذکر شد نشان دهنده ی کیفیت بالای کالاهای درجه ۱ خارجی می باشد و هم چنین طول عمر بالا و هزینه های نگهداری کم دستگاه های خارجی را یادآور می شود.

رفع نیاز مصرف کنندگان

هنگام خرید پکیج علاوه بر ایرانی یا خارجی بودن دستگاه مصرف کنندگان می بایست نیاز خود را سنجیده و سپس نسبت به خرید پکیج اقدام نمایند. ممکن است یک پکیج ایرانی بتواند به بهترین شکل ممکن نیاز مصرف کنندگان را برطرف نماید و لازم نباشد که برای خرید پکیج خارجی پول بیشتری پرداخت شود. اما در اکثر اوقات خریداری یک پکیج برقی خارجی خوب تصمیم عاقلانه تری بوده و اگر از حق نگذریم برندهای خارجی نسبت به برند های ایرانی از طول عمر بالاتری برخوردار بوده و نسبت به پکیج های ایرانی کمتر دچار مشکل می شوند.

مشاوره، خرید و گارانتی پکیج های خارجی

برخی عموم بر این باورند که پکیج های خارجی شامل گارانتی و خدمات پس از فروش نبوده و ممکن است مصرف کنندگان پس از خرید به مشکل بر بخورند اما این مورد در رابطه با پکیج های برقی برمو صحت ندارد. در سال ۱۳۸۹ با توجه به نیاز بازار و مصرف کنندگان به پکیج برقی خارجی، گروه صنعتی برمو تصمیم به تحقیق و بررسی در رابطه با واردات قطعات پکیج از اروپا و مونتاژ آن توسط کارکنان و مهندسان مجرب گرفت. مهندسان این شرکت با تحقیق و بررسی تمام تلاش خود را جهت تولید پکیجی درخور نام و اعتبار این واحد صنعتی به کار بستند و در مدت زمان کوتاهی موفق به مونتاژ پکیج برقی خارجی شدند. برمو با توجه به رقبای قوی و با تجربه راه سختی را در میان داشت اما همواره با تلاش و حفظ نمودن کیفیت محصولات توانست محصولی بی نقص و همواره پر طرفدار را روانه بازار مصرف کند. پکیج برقی برمو جدا از اینکه از بهترین قطعات ایتالیایی تشکیل شده است از ۵ سال گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار است. هم چنین مصرف کنندگان می توانند هنگام خرید از مشاوره ی رایگان توسط کارشناسان فروش این شرکت بهره مند شوند.