پکیج دیواری بهتر است یا زمینی

در گذشته نه چندان دور، هرکدام از مشکلات گرمایش محیطی و همچنین تامین آب گرم بهداشتی برای اماکن مسکونی، اداری و حتی تجاری چالشی سخت و آزار دهنده بودند چرا که ابزار های مورد استفاده برای رفع این نیاز ها بازدهی مناسب و عملکرد قابل قبولی از خود ارائه نمیکردند اما امروزه مشکلاتی اینچنینی با استفاده از پکیج هایی که از منابع متفاوت از جمله انرژی گاز طبیعی، برق و حتی خورشیدی تغذیه میکنند و بازدهی بالایی نیز دارند برطرف گشته اند. همچنین پیکج ها به دو نوع دیواری و زمینی تقسیم بندی می شوند و این پرسش را در اذهان به وجود می آورند که: پکیج های دیواری بهتر اند یا پکیج های زمینی. در ادامه با بررسی پکیج دیواری و پکیج شما را در یافتن پاسخ این سوال یاری خواهیم کرد.

پکیج دیواری

پکیج های دیواری با اشغال فضای کم که مناسب منازل مسکونی است می تواند به راحتی در داخل یا به جای کابینت های دیواری نصب شده و با ظاهری زیبا نه تنها از چشم نوازی محل زندگی شما نمی کاهد بلکه موجب زینت و آراستگی آن نیز خواهد شد. پکیج های دیواری عموما از انواع گازی و برقی می باشند و کاملا بی صدا فعالیت مینمایند. همچنین با وجود ابعاد کوچک خود میتوانند تامین کننده آب گرم بهداشتی مصرفی منازل و همچنین گرمایش محیطی منزل به صورت همزمان باشند و در عین حال با بازدهی بالای خود هزینه های جاری را نیز کاهش دهند.

پکیج زمینی

پکیج های زمینی مناسب منازل با فضای بزرگ و ترجیحا دارای موتور خانه یا حیاط مانند ویلا ها و یا مراکز صنعتی ، تجاری و اداری هستند. پکیج های گازوئیلی و دوگانه سوز عموما از نوع زمینی می باشند. پکیج های زمینی دارای ظرفیت بالایی برای تامین آب گرم مصرفی و بهداشتی و همچنین تامین گرمایش محیط دارند و از این رو برای مواردی که پکیج های دیواری با توان مورد نیاز در دسترس نباشند بسیار مناسب و مفید اند. در حالی که این پکیج ها میتوانند از منابع گاز و برق نیز تغذیه نمایند و بنابر سلیقه مصرف کننده به صورت ایستده و در داخل منازل نصب شوند.

نتیجه گیری

پکیج ها جهت تامین مناسب نیاز های مصرف کنندگان و با هدف کاهش هزینه ها و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی پدید آمده اند و پاسخ قالبی برای این سوال که پکیج دیواری بهتر است یا زمینی وجود ندارد چرا که این سوال بسته به نیاز مصرف کننده و شرایط موجود پاسخی منحصر به فرد دارد و می توان با استفاده به جا از آن ها بخش عظیمی از مشکلات مرتبط با مصرف انرژی را برطرف نمود.

enenen