آبگرمکن برقی 70 لیتری

آبگرمکن برقی از جمله تجهیزات گرمایشی است که به لحاظ خروجی کاملا شبیه به آبگرمکن گازی می باشد و تنها تفاوت آنها در ورودی آبگرمکن است. به این صورت که در آبگرمکن های گازی ورودی، گاز شهری و یا گاز کپسول بوده اما در آبگرمکن های برقی ورودی انرژی برق است. آبگرمکن های برقی برای مکان هایی که دسترسی به گاز شهری وجود ندارد مناسبترین گزینه به شمار می روند. این نوع آبگرمکن ها گزینه ی ساده ای به شمار می روند که موجب آلودگی هوا نشده و خطرات ناشی از احتراق گاز را به همراه ندارند. برخی از مصرف کنندگان در هنگام خرید آبگرمکن با این چالش مواجه می شوند که کدام ظرفیت آبگرمکن برای منزل مسکونی و یا واحد اداری مناسب تر است. و یا تفاوت آبگرمکن با پکیج چیست؟ در این مقاله سعی شده است که به بررسی ویژگی های آبگرمکن برقی و هم چنین برطرف نمودن سوالات ذکر شده بپردازیم. در ادامه به نقد و بررسی تخصصی آبگرمکن برقی ۷۰ لیتری خواهیم پرداخت.

نحوه ی عملکرد آبگرمکن برقی

با باز شدن شیر آب گرم توسط کاربر در هر کجای واحد آبگرمکن متوجه ایجاد جریان در سیستم شده و سپس هیتر های گرمایشی روشن می گردند. آبی که درون مخزن آبگرمکن وجود داردشروع به گرم شدن کرده و آب گرم را به سمت مصرف کننده ارسال می نماید و به محض آنکه شیر آب توسط کاربر بسته شود هیتر آبگرمکن خاموش شده و عمل گرمایش آب توسط آبگرمکن متوقف می گردد.

تفاوت آبگرمکن با پکیج های گرمایشی

در پکیج ها و آبگرمکن ها یک عمل صورت می گیرد و آن نیز گرم نمودن آب است. تنها تفاوت عمده ای که مابین آبگرمکن برقی و پکیج وجود دارد این است که آبگرمکن وظیفه ی تامین آب گرم مصرفی را برای واحد و ساختمان بر عهده دارد. این آب گرم برای استحمام، شستشو و … به کار می رود. در حالی که پکیج های حرارتی چه پکیج گازی و چه پکیج برقی علاوه بر ایجاد آب گرم مصرفی وظیفه ی گرم نمودن واحد را بر عهده دارد. آبی که در پکیج ها گرم می شود توسط پمپ داخلی پکیج وارد رادیاتور یا فن کوئل و یا سیستم گرمایش از کف شده و از این راه تبادل حرارت مابین هوای اتاق و آب رادیاتور اتفاق می افتد.

موارد استفاده از آبگرمکن برقی

اولین عامل استفاده از این نوع آبگرمکن ها در دسترس نبودن گاز شهری می باشد ساکنین مناطقی که از لوله کشی گاز بهره مند نیستند از انرژی جایگزین یعنی برق استفاده می نمایند. ویلاهایی که خارج از شهر می باشند و امکان دسترسی به گاز شهری ندارند جهت تامین آب گرم مصرفی می بایست از انرژی برق استفاده نمایند. هم چنین در کانکس ها به علت اینکه قابلیت جا به جایی دارند و امکان اتصال آن به گاز شهری وجود ندارد مناسب ترین گزینه جهت استفاده آبگرمکن برقی می باشد.

مزایای آبگرمکن برقی ۷۰ لیتری

مزایای آبگرمکن برقی ۷۰ لیتری:

  • طول عمر بیشتر نسبت به آبگرمکن های گازی
  • هزینه ی نگهداری و تعمیرات بسیار پایین
  • نصب آسان و بدون دردسر
  • عدم استفاده از اکسیژن محیط
  • اشغال مساحت کم
  • عدم نیاز به لوله کشی گاز
  • عدم نیاز به دودکش