نصب پکیج برقی

پکیج دستگاهی است که گرمایش منزل و آب گرم بهداشتی را جهت شستشو و استحمام تامین می نماید. حال برخی از مصرف کنندگان به علت اینکه به گاز شهری دسترسی ندارند از پکیج های برقی استفاده می نمایند. به طور خلاصه و به جرات می توان گفت که پکیج های برقی تمام آیتم هایی که پکیج گازی دارا می باشند را شامل می شود و از مزایا و هزینه های مقرون به صرفه ای برخوردار است. برخی مصرف کنندگان پس از خرید پکیج برقی جهت نصب آن به مشکل برخورده و به راحتی قادر به پیدا کردن مکان مناسب جهت نصب پکیج نیستند. در ادامه به شرح اطلاعات فنی و کاربردی در رابطه با نصب پکیج می پردازیم.

مزایای پکیج نسبت به موتور خانه از لحاظ نصب

پکیج برقی به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا زمینی نصب می گردد و علاوه بر اینکه بازدهی بالاتری نسبت به موتور خانه های مرکزی دارد موجب حذف لوله کشی های گسترده در ساختمان گردیده است. قبل از ورود پکیج ها به بازار مصرف، صاحبان املاک جهت تامین گرمایش و آب گرم از موتور خانه بهره می بردند. همان طور که مستحضر هستید موتور خانه های مرکزی شامل لوله کشی های گسترده ای هستند که به تنهایی یک واحد را اشغال می کنند. اما با ورود پکیج به بازار مصرف و با کنار رفتن موتور خانه ها. صاحبان املاک قادرند واحدی که به موتور خانه اختصتص داده بودند را اجاره دهند و کسب درآمد نمایند. چرا که پکیج برقی به راحتی در داخل منزل نصب گردیده و نیازی به فضای اضافه جهت نصب و اشغال فضای مفید نیست.

انواع پکیج برقی به لحاظ نوع نصب

۱٫ پکیج زمینی               ۲٫ پکیج دیواری

پکیج زمینی:

پکیج های زمینی معمولا قابل استفاده در ساختمان هایی می باشند که از متراژ بالایی برخوردارند. این نوع پکیج ها در اندازه های مختلف و توان حرارتی متفاوتی تولید گردیده اند. پکیج های زمینی معمولا به دلیل اشغال فضای زیاد نسبت به پکیج دیواری، در آشپزخانه نصب نمی گردند.

پکیج دیواری:

پکیج های برقی دیواری به دلیل اندازه کوچک و شکل ظاهری زیبا معمولا در آشپزخانه نصب می گردند. از مزایای این نوع پکیج ها می توان به وزن کم و قابلیت جا به جایی راحت آن اشاره نمود.

محل نصب پکیج های برقی

محل نصب پکیج برقی چه پکیج های برقی دیواری و چه پکیج های برقی زمینی به علت عدم استفاده از دودکش، هم چون پکیج های گازی در مرحله ی اولیه ی ساخت ساختمان مشخص نمی گردد. جهت نصب پکیج های برقی دیواری، هر دیواری که از استحکام کافی برخوردار باشد و تحمل وزن دستگاه را داشته باشد قابلیت نصب پکیج را نیز دارا می باشد. از اصلی ترین عواملی که در هنگام نصب پکیج برقی بسیار حائز اهمیت است فاصله ی کنتور تا محل نصب دستگاه می باشد. آمپر مورد نیاز  برای کنتور برق می بایست ۲۵ آمپر باشد تا عمل جریان برق به نحو احسن صورت پذیرد. کنتور برق به ازای هر ۱۰۰ متر یک افت ولتاژ دارد. در صورتی که از یک منبع انرژی رایگان استفاده گردد و مصرف کننده مجبور به کابل کشی با متراژ بالا شود، تیر برق مصرفی هر چقدر که از قدرت بالایی برخوردار باشد هزینه ی کابل یک هزینه ی مضاعف برای مصرف کنندگان خواهد شد. در صورتی که شرایط ذکر شده برای فاصله ی پکیج تا کنتور برق رعایت نگردد موجب نیم سوز شدن دستگاه می شود.