نگاهی از نمای نزدیک به پکیج برقی

از لحاظ کارکرد سیستم، پکیج برقی کاملا شبیه پکیج های گازی است و تنها نوع ورودی آنها متفاوت است. وظیفه ی سیستم های گرمایشی پکیج تامین  همزمان  آب گرم مصرفی و  آب گرم برای سیستم رادیاتورها یا فن کویل ها می باشد.
پکیج های برقی برای کسانی که نگران خطرات ناشی از سوخت گاز می باشند، نمونه ی مناسبی است. همچنین این سیستم برای استفاده در منازلی که به گاز دسترسی ندارند بسیار مناسب و کارآمد می باشد.  پکیج های برقی در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند که می بایست با توجه به عواملی مانند کاربری فضا و مقدار آب گرم مصرفی مورد نیاز  پکیج مناسب را انتخاب نمود.

نحوه ی عملکرد پکیج برقی

مبدل ثانویه

زمانی که شیر آب گرم توسط مصرف کننده باز می شود، آب سرد وارد پکیج شده و با عبور از فلوسوئیچ موجب تحریک این قطعه شده و با گزارش به برد موجب روشن شدن دستگاه می گردد. در همین حین المنت ها شروع به گرم شدن می کنند و این عمل تا رسیدن به دمای مورد نظر ادامه می یابد. با روشن شدن المنت، مبدل گرم شده و به علت آنکه پمپ در پکیج های دو مبدل هم در حالت مصرفی و هم در حالت گرمایشی روشن می باشد با عمل نمودن شیر سه طرفه و مسدود نمودن مسیر گرمایشی موجب انتقال آب گرم از مبدل اولیه به مبدل ثانویه می گردد. هم چنین آب سردی که وارد دستگاه شده بعد از عبور از فلوسوئیچ وارد مبدل ثانویه گردیده و با تبادل دما، آب مصرفی گرم می شود.

گرمایش مرکزی

گرمایش مرکزی

وقتی دمای مورد نیاز توسط کاربر تنظیم می شود ترموستات پکیج برقی شوفاژ یک سیگنال به گرم کن برقی دستگاه داده و از دستگاه، آب گرم می خواهد و پمپ داخلی پکیج برای ایجاد جریان روشن می شود آب گرم توسط گرم کن برقی گرم شده و وارد رادیاتورها شده تا اتاق ها را گرم کند. پس از عبور آب از گرم کن برقی و تبادل حرارت آب رادیاتور و هوای اتاق، آب رادیاتور دمای خود را از دست داده و مجددا وارد پکیج برقی شوفاژ شده تا دوباره گرم شود.

در چه مکانهایی باید از پکیج برقی استفاده کنیم؟

پکیج برقی

استفاده در ویلا ها :

اکثر  خانه های ویلایی و خانه باغ ها به دلیل دور بودن از شهر ها به سیستم گاز شهری دسترسی ندارند و بهتر است از سیستم پکیج های برقی برای گرمایش محل بهره ببرند.

گرمایش کانکس ها :

کانکس ها را به دلیل قابلیت سیار بودن نمی توان به شبکه گاز شهری وصل نمود و همچنین در صورت انجام لوله کشی و استفاده از دودکش در کانکس ها ممکن است مشکلاتی به وجود آید. همچنین کانکس ها معمولا در کارگاه ها و مکان هایی واقع شده اند که از ساختمان ها دور می باشند بنابراین با استفاده از پکیج برقی می توان مشکل گرمایش و آب گرم محل را حل نمود.

استفاده در روستاها :

در حال حاضر اغلب روستاها در سطح کشور گازرسانی نشده اند و استفاده از پکیج های برقی می تواند راه حل این مشکل باشد.

مرغداری ها و گلخانه ها :

در مکان هایی که از سوخت های فسیلی برای گرمایش استفاده می شود ، همواره مشکل ایجاد دود های ناشی از احتراق وجود دارد. این دود ها برای مکان هایی که از نظر بهداشتی حساس هستند می تواند مشکل زا باشد. پکیج های برقی هیچ نوع آلودگی ندارند و برای مکان های با حساسیت بهداشتی کاملا مناسب هستند.

انواع پکیج برقی

پکیج برقی تقسیم بندی های مختلفی دارد و شخص  باید با توجه به شرایط و امکانات و نیازهایی که دارد  مناسب ترین گزینه را انتخاب کند. در ادامه به بررسی دسته بندی های مختلف پکیج پرداخته شده است:

پکیج برقی دیواری یا زمینی

پکیج برقی

برای متراژهای متوسط و کوچک و برای مکان هایی که بار حرارتی بالایی ندارند عموما از پکیج دیواری برقی استفاده می شود و برای بارهای حرارتی بالاتر از پکیج برقی زمینی استفاده می شود.

پکیج برقی تک مبدل یا دو مبدل

در پکیج تک مبدل گرمایش واحد ها و گرمایش آب گرم مصرفی توسط یک مبدل حرارتی صورت می گیرد اما در پکیج دو مبدل برای گرمایش واحد و گرمایش آب مصرفی بهداشتی به صورت جداگانه انجام می شود.

پکیج های برقی بر اساس بار حرارتی

ابعاد و بار حرارتی پکیج ها با توجه به متراژ محل، کاربری محل و میزان مصرف و مکان و شهر مورد استفاده متفاوت است. شما می توانید با دادن اطلاعات نامبرده به کارشناسان فروش، مدل پکیج برقی مناسب محل خود را دریافت نمایید.