معرفی یخساز قالبی

در گذشته از یخ فقط به جهت خنک نگه داشتن استفاده می شده است که هم در مصارف غذایی و هم در مصارف پزشکی مانند تب بری کاربرد داشته است. در مصارف غذایی کاربرد هایی همچون خنک نمودن آب و حفظ مواد غذایی به جهت جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی داشته است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت یخساز های صنعتی وارد بازار شده اند. با فراگیر شدن این دستگاه ها دو مزیت شامل حال مصرف کنندگان می شود اول اینکه کار با یخ ساز آسان شده و دوم اینکه با افزایش ظرفیت دستگاه یخساز، یخ همیشه در دسترس عموم شده است. در ادامه می خواهیم به نقد و بررسی تخصصی یخساز صنعتی بپردازیم.

یخساز چیست؟

این دستگاه در واقع یک ماشین صنعتی به شمار می رود که آب ورودی را به وسیله ی سیستم تبرید به انواع یخ تبدیل می نماید که شامل یخ حبه ای، یخ پودری، یخ خرد، یخ قالبی و یخ پولکی می شود. این یخ ها پس از تولید در داخل یک محفظه که در داخل خود دستگاه قرار داده شده است نگهداری می شوند. به علت مصارف انسانی، بهداشت دستگاه و هم چنین بهداشت مخزن بایستی رعایت گردد و یخ نهایی به صورت کاملا بهداشتی تولید شود.

دلایل استفاده از دستگاه یخساز صنعتی

بکارگیری این دستگاه موجب کاهش مصرف برق شده و بسیار به صرفه می باشد.

استفاده از این دستگاه باعث بهداشتی شدم محیط کار می گردد.

دستگاه یخساز موجب افزایش راندمان کار شده و باعث منظم شدن محیط کار می گردد.

این محصول با توجه به طراحی منحصر به فرد با تمامی محیط های قابل استفاده سازگاری دارد.

اجزای تشکیل دهنده یخساز ها

یخساز

یکی از اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده ی یخساز ها کندانسور بوده که این قسمت خود به دو نوع هوایی و آبی تقسیم می گردد. کندانسور های هوایی دارای فن بوده که با استفاده از فن و گاز فریون عمل خنک کنندگی صورت می پذیرد و کندانسور آبی نیز به وسیله ی برج خنک کننده این عملیات را نیز انجام میدهد. از دیگر اجزای تشکیل دهنده ی یخساز ها کمپرسور یخساز می باشد که به قلب یخساز معروف است وظیفه ی این قسمت به حرکت در آوردن گاز فریون داخل لوله ها است.