۴ نکته ی طلایی در مورد پکیج دیواری ایتالیایی

پکیج دیواری

پکیج شوفاژ دیواری، دستگاهی است که می تواند آب گرم بهداشتی (مصرفی) مانند آبگرم دوش، دستشویی، آشپزخانه) و همچنین آب داغ گرمایشی (مانند آبگرم رادیاتور، فن کوئل، سیستم گرمایش از کف) را تامین نماید. بطور کلی میتوان گفت که پکیج حرارتی، قابلیت های یک موتورخانه شوفاژ را دارا می باشد که به صورت بسته کوچک پکیج درآمده است بطوری که به راحتی در یک کابینت آشپزخانه جای می گیرد. این دستگاه برای استفاده در واحد های مسکونی و مکان هایی با ابعاد کم بسیار ایده ال می باشد.

بازدهی بالا و مصرف بهینه گاز از پارامترهای موثر در استفاده از پکیج دیواری در شرکت ها و دستگاه های اجرایی است که استفاده از این دستگاه را توسعه بخشیده است.
ایمنی فوق العاده و عدم اشغال فضای زیاد، مستقل بودن هر واحد مسکونی همچنین رضایتمندی مصرف کننده ها از عملکرد پکیج دیواری دیگر جای تردید باقی نمی گذارد که استفاده از این دستگاه در واحدهای تجاری و منازل بسیار به صرفه است.

پکیج دیواری فن دار که معتبرترین و استانداردترین نوع پکیج در دنیا می باشد، علاوه بر تامین گرمایش محل کار یا منزل که توسط رادیاتور یا گرمایش از کف صورت می گیرد، آبی گرم و بهداشتی را نیز در کوتاهترین زمان در اختیار مصرف کننده ها قرار می دهد. همچنین با ترکیب پکیج دیواری با کولر گازی بواسطه ی یک کویل آب گرم می توان علاوه بر مصرف بهینه ی انرژی، گرمایش فوق العاده و ارزانی برای مصرف کننده فراهم ساخت.

ویژگی های پکیج دیواری ایتالیایی

شرکت های بسیاری در ایران ادعای تولید و وارد کردن پکیج های ایتالیایی را دارند در این مقاله قصد داریم ویژگی های پکیج دیواری ایتالیایی را بیان کنیم تا در هنگام خرید به راحتی جنس ایتالیایی را تشخیص دهید. با توجه به گران بودن حامل های انرژی در اروپا، کم مصرف بودن دستگاه پکیج یکی از مقوله های اصلی در این کشور می باشد. اکثر پکیج های ایتالیایی دارای برچسب انرژی A می باشند. نکته ی دوم در مورد پکیج ایتالیایی راندمان بالا علیرغم مصرف پایین سوخت می باشد. این دستگاه ها با کمترین استفاده از سوخت بالاترین راندمان حرارتی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. جنس بدنه ی این پکیج ها از ورق گالوانیزه بوده که در مقابل عوامل مختلف طبیعی مانند حرارت و رطوبت بسیار مقاوم می باشند. این دستگاه ها به راحتی قادر به تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط می باشند. پکیج دیواری ایتالیایی به دلیل بهره وری از قطعات با کیفیت نیاز به تعمیر و سرویس ندارند.

قطعات پکیج دیواری ایتالیایی

۱ – برد پکیج: برد پکیج دیواری مانند مغز دستگاه عمل می کند که وظیفه ی آن این است که تجزیه و تحلیل ورودی و خروجی های دستگاه را انجام می دهد.

۲ – وریستور: نوعي مقاومت وابسته به ولتاژ است كه براي حفاظت از قطعات و مدارات الكترونيكي در برابر ولتاژ اضافي مورد استفاده قرار مي گيرد . اين قطعه در مدار با مصرف كننده بصورت موازي قرار مي گيرد.

۳ – ترمیستور: يك مقاومت حساس به درجه حرارت از جنس نيمه هادي مي باشد . ترميستورها بر ۲ نوعند : ۱ -ترميستور با ضريب حرارتي مثبت (PTC : ( مقدار مقاومت اين نوع ترميستوربا افزايش دما افزايش مي يابد . ۲ -ترميستور با ريب حرارتي منفي (NTC : ( مقدار مقاومت اين نوع ترميستور با كاهش دما كاهش مي يابد..

۴ – فلوسوییچ: در مسير آب ورودي به شوفاژ ديواري قرار دارد و همانند يك كليد باعث قطع و وصل جريان الكتريكي مي شود . در داخل فلوسويچ قطعهاي شناور ق رار دارد كه مي تواند بالا و پايين برود.

۵ – برد المنت: وظیفه ی بالا بردن دمای آب موجود را برعهده دارد

۶ – شیر سه طرفه: یکی از قطعات پکیج دیواری شیر سه راهه می باشد که تغيير مسير عبور آبگرم از مدار شوفاژ به مدار آبگرم مصرفي توسط اين شير انجام مي گردد .

۷ – پمپ سیرکولاسیون: جهت جبران افت فشار مدار گرمايش و گردش آبگرم در مسير بسته گرمايش از اين پمپ استفاده مي شود . اين پمپ توسط يك عدد خازن كه بطور سري در مدار الكتريكي آن نصب شده راه اندازي مي شود.

۸ – شیرپرکن پکیج: براي آب گيري سيستم به كار مي رود . اين شير بين پكيج حرارتي و لوله ي آب سرد ورودي به پكيج قرار دارد و با باز كردن اين شير آب را به اندازه ي نرمال و مجاز ۵.Bar۱ وارد سيستم مي كند.

۹ – شیرتخلیه ی آب مدار گرمایش: در زمان خرابي و تعميرات و سرويس پكيج حرارتي از طريق اين شير آب داخل سيستم را تخليه مي كنيم.

۱۰ – NTC يا سنسور حرارتي مدار آبگرم مصرفي: از اين قطعه جهت حس كردن دماي لوله ي مبدل مربوط به آبگرم مصرفي نصب مي گردد و در صورتي كه دماي لوله بيش از حد نرمال گردد باعث خاموش شدن مشعل دستگاه مي شود تا از بروز هرگونه حادثه ناگوار جلوگيري گردد.

۱۱ – شیر اطمینان: يك نوع شير حساس به دما و فشار است و براي زماني كه فشار كاري سيستم ازBar ۳ بيشتر شود يا زماني كه دماي سيستم از حد نرمال بالاتر رود ( ۹۹ درجه سلسيوس بگ ذرد ) با باز شدن مجراي خروجي اين شير ، فشار و آب اضافي از سيستم خارج مي شود و در حقيقت يك نوع شير ايمني به حساب مي آيد .

۱۲- گیج دما و فشار: همان فشار سنج و دماسنج است كه بر روي بدنه ي پكيج نصب شده است و فشار و دماي سيستم را براي ما مشخص مي كند .

۱۳ – NTC يا كليد حرارتي مدار گرمايش: دماي خط لوله ي آب مدار گرمايش را كنترل مي كند و وقتي كه دماي خط لوله به دماي تنظيم شده رسيد مشعل را خاموش مي كند.

۱۴ – منبع انبساط ديافراگمي: فشار داخل اين منبع بطوراستاندارد Bar ۱ است . كمتر و بيشتر شدن اين فشار مشكلاتي را براي سيستم به وجود مي آورد كه از جمله ي آن ، انفجاري روشن شدن دستگاه است . داخل منبع انبساط به ۲ قسمت تقسيم شده است يك قسمت از آن ازت يا همان هوا است و قسمت ديگر با آب مدار گرمايش درارتباط است.

۱۵ – شیر هواگیری اتوماتیک: بر روي پمپ سيركولاسيون نصب شده است و بصورت اتوماتيك عمل هواگيري را انجام مي دهد.

۱۶- سیستم ضد یخ : سيستم ضد يخ زدگي دستگاه با فرمان پروب سيم مدار گرمايش و يا پروب مدار آبگرم مصرفي بطور دائم فعال است فقط كافي است كه برق دستگاه وصل باشد حتي اگر كليد انتخاب وضعيت در حالت خاموش (off ( باشد باز هم سيستم فعال است و هرچند وقت يكبار دستگاه را در حدود ۶۰ ثانيه روشن مي كند .

قیمت پکیج دیواری ایتالیایی

هیچ کس نمی تواند منکر رابطه ی ممستقیم قیمت و کیفیت شود. فروشندگان اصولا برای وجیه قیمت های نجومی خود از جمله ی “کیفیت را فدای قیمت نکنیم” استفاده می کنند. در بازار حال حاضر کشور گاهی اوقات شاهد خرید و فروش کالاهای بی کیفیت و البته قیمت بالا هستیم. البته ناگفته نماند قیمت پکیج دیواری ایتالیایی به دلیل وارداتی بودن خود دستگاه و همچنین قطعات اصلی دستگاه دارای قیمت تمام شده ی بالاتری نسبت به کالاهای تولیدی در کشور می باشد. نکته ی مهم در این خصوص، نحوه ی وارد کردن دستگاه می باشد. وقتی دستگاه از طریق واسطه وارد کشور می شود طبیعتا قیمت بالاتری به خود خواهد گرفت. اما در صورت وارد کردن مستقیم دستگاه از قیمت مناسب تری بر خوردار خواهد بود.